Warning: Creating default object from empty value in /home/karczu/domains/uploaduj.com/public_html/blog/wp-content/themes/headlines/functions/admin-hooks.php on line 160

Nowy Redaktor bloga: noutilus

Jeżeli interesuje Was scena PPD/PPS, to chyba lepszych informacji odnośnie nowego Redaktora na blogu usłyszeć nie mogliście. Do HardPlayera dołącza nowa osoba, która zajmie się na blogu rynkiem hostingów PPD/PPS, a mianowicie noutilus.

 

noutilus

 

Kim jest noutilus?

Jeżeli śledzicie forum Uploaduj.com, to zapewne nie trzeba Wam go przedstawiać. To ekspert z zakresu PPD/PPS, autor kilku obszernych poradników, zawsze bezinteresownie dzielący się swoją wiedzą, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

 

Czego możecie się spodziewać?

Szczegółów zdradzać nie chcę, ale pewni możecie być jednego – wysokiego (jak zawsze u nas ;)) poziomu merytorycznego!

 

Witamy w Ekipie!

 

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

O Karczu

Założyciel forum Uploaduj.com oraz pomysłodawca i właściciel serwisów ShareBay.net oraz BlogLock.net. W kuluarach mówi się, że cały majątek przepuścił na kebaby. Cierpi na mephobię.

15 Odpowiedzi na “Nowy Redaktor bloga: noutilus”

 1. Dziękuję za miłe przjęcie do grona redaktorów bloga. Z pewnością swoje artykuły będę starał się w sposób prosty i zrozumiały przedstawiać.

 2. ej, bez przesady że ekspert, jak on zarabia tyle co przeciętny uploader z shellem, no kuźwa:D Znam nick i gościa, powiem nawet że ogarnia dość mało jak na domniemane lata doświadczenia, ale powodzenia jak coś

  • Nie wiem czy widziałeś jego poprzednie dowody wypłat, ale są imponujące. To, że mało wie, to dość ogólnikowe stwierdzenie, którego dodatkowo nie uargumentowałeś. Pamiętaj jednocześnie, że wysokość zarobków nie zawsze świadczy o umiejętnościach.

  • Wyraźnie napisałem "Ekspert", a nie "Top Earner". A ekspertem jest on na pewno, co już niejednokrotnie potwierdził i to bezdyskusyjnie.

 3. Po pierwsze bycie ekspertem w jakiejś dziedzinie nie świadczy w żadnym stopniu o wysokości zarobków. Znam dużo teorii wynikającej z uploadu ale niezawsze przedkładam to na praktykę.

  Każdy dobrze szanujący się uploader stawia na: "Liczy się jakość nie ilość" i w moim przypadku jest tak samo. Myślisz że spam uploadem świadczy dobrze o uploaderze? No nie powiedział bym, bo za przeproszeniem spamer-uploader pcha się wszędzie jak świnia a szczególnie do źródła zwanego korytem i wysyła taką ilość "x" postów tylko po to żeby się nachapać – przy tym psuje sobie opinię bo jakość ≠ ilość i to dyskfalifikuje go już na samym starcie bo traci stałych użytkowników, którzy liczą przedewszystkim na dobre premierowe filmy i kilka pozycji dziennie.

  W moim przypadku ogarniam zbyt miało ale za to dbam o swoje uploady by wyglądały estetycznie, solidnie i co najwiażniejsze miały zawsze aktywne linki oraz były szybko wstawione zaraz po premierze.

  Przedewszystkim traktuję upload i to podkreślam jako hobby a nie źródło utrzymania.

 4. Wystarczy przejrzeć posty noutilusa na Uploaduj.com lub poczekać na Jego publikacje tutaj, a wszelkie tego typu dyskusje będą zbędne :)

 5. Bo kolega Bart to pewnie pseudo remoter który g*wno wie o uploadzie, a wiedze noutilus ocenia po dowodach wypłat a pewnie nie pokazuje wszystkich.

  Dla mnie noutilus jest ekspertem i top earnerem :P I zgadzam się z nim że liczy się jakość a nie ilość.

 6. Janos, tak po chamsku to możesz mówić do taty, ale nie do starszego od siebie człowieka. Nie jestem hejterem. Ale uważam że ekspertem od smarowania chleba masłem nie można być. Zadbane uploady? Kuźwa, co za problem ładnie nazwać, spakować i dodać link na forum? Co za debil by tego nie umiał? Ja remoter? Nie będę teraz się prześcigiwał w umiejętnościach. A zarobki akurat w pewnej części świadczą o wiedzy, bo wiedzę jak ładnie napisać posta posiada każdy idiota, ale wyrobić sobie markę (np. na w-bb) i zarabiać naprawdę pieniądze za niewiele pracy na uploadzie, nie każdy umie.

  • Tu nie chodzi o same ładne wstawki, ale znajomość całego rynku. Począwszy od samych silników hostingowych, poprzez same hostingi, obsługę serwerów (instalacje, konfiguracje shellów etc) i caaaałej masie innych rzeczy, które udowodnia on zarówno na forum, jak i zaczyna tutaj na blogu (tj. chociażby ostatni wpis).

   Sprawdzałeś kiedyś wiedzę noutilusa? Nie. Nie masz pojęcia o jego wiedzy, a oceniasz go po jakiejś swojej zauważonej powierzchowności.

   Aby podważyć czyjąś wiedzę, wypada wytknąć mu jakieś błędy lub zrobić jakiś egzamin… A nie w ciemno.

 7. No i wyszło szydło z worka. Twoim zdaniem upload zamyka się na pobieraniu-wrzucaniu-promowaniu. Zpomniałeś o ważniejszych aspektach, które po części zostały wymienione przez Karcza. Gdybyś był obeznany w tej dziedzinie to wiedział byś że taką wiedzę zdobywa się z czasem przy odpowiednich kontaktach… i nie chodzi tutaj o upload a zaplecze techniczne, które pociąga on za sobą.

  Zarabiać na uploadzie można na kilka sposobów i znam wiele nietestowanych technik, które z pewnością przynoszą duży dochód, ale niesprawdzam tych metod ponieważ jak już wspomniałem nie mam takiej potrzeby by upload był moim głównym źródłem dochodu.

  Napisałeś wcześniej o średniej zarobków uploaderów. Bardzo mnie to zaciekawiło. Robiłeś jakieś wykresy, porównania a może wyliczyłeś z dokładnością po przecinku kwotę. Pominę już fakt że jeden uploader zarabia większe pieniądze a drugi mniejsze. Mimo wszystko jestem ciekawy liczby jaka ci wyszła :D.

  Co do światowego globalnego rynku to pożal się boże ten cały W-BB to jeden wielki śmienik z ilością zatrważającą bo 2-3k online w godzinach szczytu. Nie wiem czy mam to brać na poważnie bo właśnie widać jaki z ciebie uploader. Każdy lepszy uploader wie że W-BB to już nic nie warty zagraniczny warez. Teraz to juz na TP jest więcej pobrań niż na tym spamie-bb.

  • Bo bierzesz również pod uwagę to, że wrzucać może tam każdy, ale jakbyś wiedzał, jest mała elita użytkowników którzy mają tysiące pobrań z jednego tematu. I człowieku, co ty pieprzysz za przeproszeniem? Z gówna robisz sztukę jakby nie wiadomo ile trzeba było posiadać wiedzy. W życiu pewnie dobrze ripa nie zrobiłeś, a udajesz znawcę i mi mówisz, że chyba się nie znam.

    

   Co do światowego globalnego rynku to pożal się boże ten cały W-BB to jeden wielki śmienik z ilością zatrważającą bo 2-3k online w godzinach szczytu. Nie wiem czy mam to brać na poważnie bo właśnie widać jaki z ciebie uploader.

    

   Uploadowałem kiedyś, a konto na w-bb sprzedałem za 400 zł. Teraz nie zarabiam na uploadzie, ale śmiało mogę powiedzieć, że w mojej dziedzinie uploadu osiągnąłem bardzo dużo.

   • A ja słyszałem, że się nie znasz. Coś tam niby uzyskiwałeś, ale szału nigdy nie było…

   • Upload to moje hobby, więc gównem możesz nazywać tylko swój gówniany czas jaki przy tym straciłeś – bo w przeciwieństwie do ciebie dla mnie nie jest to źródło dochodu. Skoro hobby, które daje mi dobre kilka stów na miesąc jest dla ciebie żenadą to jestem ciekawy czy ty jakiekolwiek posiadasz.

    Jeśli nazywasz to czymś do czego nie potrzebna jest wiedza to dla czago ktoś zrobił forum, bloga, sklep i skąd wiedzę mają ripperzy bo chyba jej z powietrza wziąść nie mogli? Po co powstają nowe grupy ripperskie? Przecież równie dobrze ktoś mógł by dołączyć do starej grupy ripperskiej zamiast tworzyć nową.

    Zarabiałeś kiedyś… Co to ma wspólnego z obenymi czasami? Kiedyś to niejeden zarabiał i zarabia nadal. Porównujesz tutaj W-BB, kilka lat temu był dobry, no ale jak możesz porównywać coś co teraz nie ma żadnego sensu?

    Spoko że osiągnąłeś dużo ale nikłe o tobie słuchy. Bardziej w mojej pamięci zachowali się tacy uploaderzy jak mat_mar (MAT), EM0C0RE, PiratXXIw (quazquaz2000). Oni osiągneli dużo i moge za to poręczyć gdyż jeden z nich to móg kuzyn.

    Nie wiem jak ty ale ja nie mam zamiaru ciągnąć tej dyskusji bo ta rozmowa zaczyna tracić poziom.

    "Gdyby upload był czymś bezsensowanym to piractwo nie miało by sensu"

 8. Bart weź pod uwagę że noutilus raczej nie umieszcza dowodów wszystkich swoich wypłat tylko części.

 9. Przybywam z otchłani, aby jednemu z użytkowników dać prezent. Przyjmij go o to w chwale i nasmaruj się nią, abyś już nie czuł takiego haniebnego parcia w odbycie. Bless