Warning: Creating default object from empty value in /home/karczu/domains/uploaduj.com/public_html/blog/wp-content/themes/headlines/functions/admin-hooks.php on line 160

FireCash.org hacked, czyli skandal wokół zarobków Diqtiona

Wszyscy, którzy zarabiają na PPA na pewno kojarzą Diqtiona – Mentora najstarszego obecnie działającego polskiego serwisu PPA (w założeniu, że scam CashFile już nie działa, chociaż działa), czyli ognistego FireCash. Diqtion dotychczas uznawany był za wielki autorytet, bowiem co miesiąc umieszczał w sieci dowody swoich wypłat. Zaczynał on jak większość, od wypłat ze skromnymi "nastoma" dolarami, które ciągle rosnąc zaczęły się przekształcać w wypłaty przekraczające nawet 50 tysięcy złotych miesięcznie.

firecash_logo

 

 

 

 

 

Takie zarobki u człowieka, który dopiero niedawno skończył osiemnaście lat na pewno budzą podziw i pobudzają wyobraźnię, przyciągając także nowych uczniów do danego serwisu, ale czy są prawdziwe? Dotychczas większość wierzyła, że tak, bo teoretycznie na PPA da się zarobić nawet znacznie większe pieniądze, jednak wydarzenia ostatnich dni odwróciły procentowy stosunek tych opinii o 180 stopni, nasuwając wśród polskiej społeczności zarabiającej na PPA podstawowe pytanie: Czy zarobki Diqtiona były tylko zabiegiem marketingowym?

 

Zacznijmy jednak od początku. FireCash – choć pozornie najlepiej sytuowany finansowo polski serwis PPA – od samego początku miał różne wpadki związane z bezpieczeństwem. Na forum Uploaduj.com w dziale FireCash.org kilkukrotnie pojawiały się informacje o włamaniach na ich serwer i do bazy, wyciekach tej bazy, a nawet niekodowanych hasłach przetrzymywanych w pliku tekstowym na serwerze bez jakiegokolwiek kodowania – generalnie dziurawo.

Wszystko jednak wskazywało na to, że obecnie na FireCash już jest bezpiecznie i dobrze zabezpieczone. Niedawno uruchomili własną sieć afiliacyjną FireCpa, ciągle się rozwijali, a żadnych nowych sensacji o wyciekach nie byliśmy świadkami. Do czasu…

 

…dnia 17 września na forach internetowych pojawił się materiał prezentujący włamanie się do bazy danych serwisu FireCash.org.

 

Brzmi poważnie, jednak to, na czym owy materiał się skupił, jest jeszcze poważniejsze. Włamanie samo w sobie wywołałoby już sporo kontrowersji ze względu na to jak delikatne dane są tam przetrzymywane (dane osobowe Użytkowników, ich numery kont bankowych i adresów PayPal, nisze na których zarabiali, etc…), jednak prawdziwe BUM spowodowało dokładne prześwietlenie konta Diqtiona (na FireCash login: MoneyBitch), na którym zarobki wyglądają ewidentnie jak sztucznie podbite.

Czy więc zarobki Diqtiona to Fejk, a jego dolary to nie prawdziwe dolary, a co najwyżej fejkowe FireDolary? :)

firecash_dolary

 

 

 

 

 

 

Film o którym mowa został dość szybko zablokowany, jednak w sieci nic nie ginie, więc możecie obejrzeć go np. tutaj: zobacz nagranie z włamania do FireCash.org.

Jeżeli powyższy film zniknie z sieci, bez obaw, mam jego kopię na dysku. Przezornie zrobiłem.

 

Jakie jest stanowisko FireCash?

Trudno powiedzieć jakie, bo jest bardzo zmienne. Raz utrzymywali, że to włamanie, raz, że żadnego włamania nie było. Po bezpośrednim kontakcie z jednym z współwłaścicieli spółki dowiedzieć udało mi się tylko, że "sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie". A przynajmniej tylko tyle mogę Wam powiedzieć, co musicie mi wybaczyć.

W każdym bądź razie włodarze FireCash zgodnie utrzymują, że powyższe nagranie to prowokacja, ale (bo na takich informacjach chyba ostetecznie stanęło) włamanie do bazy jednak było.

 

Z jednej strony nagranie to wygląda bardzo wiarygodnie, jednak z drugiej należy pamiętać, że jeśli ktoś mógł się włamać do bazy danch, to równie dobrze mógł przed wykonaniem powyższego nagrania sam nanieść w niej zmiany, aby nadać mu odpowiedniego smaczku, którym mógłby wywołać skandal.

 

A jakie jest Wasze zdanie?

Czas zweryfikuje oczywiście wszystko najlepiej (a przynajmniej miejmy taką nadzieję, bo to poważna sprawa), jednak do tego czasu pogdybać troszkę nie zaszkodzi. W końcu takie afery nie zdarzają się codziennie ;) Zostawcie swoje opinie w komentarzach lub na forum.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

O Karczu

Założyciel forum Uploaduj.com oraz pomysłodawca i właściciel serwisów ShareBay.net oraz BlogLock.net. W kuluarach mówi się, że cały majątek przepuścił na kebaby. Cierpi na mephobię.

7 Odpowiedzi na “FireCash.org hacked, czyli skandal wokół zarobków Diqtiona”

  1. nie jedyny polski serwis, ktory został niedawno shakowany ;d

  2. narazie tego nieujawnie… ale mam film na ktorym widać panel administracyjny oraz baze danych :)

  3. hahaha ;d czesc :P

     

    ja? nie:P ale miałem propozycje kupna bazy :)

  4. Dobra, wiemy że FC oszukiwał, ale jestem ciekawy jaki mieli rzeczywisty miesięczny obrót, ile tak naprawdę siana dostawali od agencji a ile przelewali userom. Było by wiadomo jak bardzo ich skubali.